• Kotvení

  Odpolední zastávka ke koupání a šnorchlování.

 • Ostrov Ugljan

  Moře a kopce z pohledu paluby lodě

 • Kornati

  Při plachtění po N.P. Kornati jsme potkali plno pěkných lodí

 • Delfín

  Pozorování delfínů při plavbě kolem dalmátských ostrovů

 • Plachtění

  Při pěkném větru je plachtění opravdová radost. I nezkušená posádka může pod mým velením bezpečně plachtit a užívat si soulad s přírodou

 • Kotvení

  Loď je zakotvená v překrásné zátoce na ostrově Iž. Díky dlouhemu vlnolamu je zde spánek opravdu klidný, loď se ani nezhoupne

Kolik to bude stát?

Za pobyt na lodi si účtuji podle lidí na palubě. Obvykle jezdím se 3-5 lidmi, takže je nás dohromady 4-6. Ve vyjímečných případech je možné jet i celkově v 7 lidech. Na lodi je celkem 7 postelí. A občas se najde někdo, kdo rád spí na palubě.

Cena za jednu osobu je 5000 Kč na týden. Tato částka je spíše příspěvkem na roční provoz lodi. Pojištění a kotvení stojí možná více než byste čekali. Průměrná cena za loď obdobné velikosti v běžné charterové firmě je cca 30 000Kč bez kapitána a bez poplatků za uklízení, kauci, atd.  Takže pokud jste čtyři, tak mě platíte 20 000Kč což je oproti běžné komerční ceně skoro o polovinu méně. Navíc Vám odpadají starosti s placením kauce a následného strachu z poškození lodi. Já žádnou kauci nevybírám a na loď si dohlédnu.

V ceně je zahrnut pouze pobyt na lodi a poplatek za kapitána.

V ceně není zahrnuto:

 • Doprava k lodi. Nejjednoduší je doprava vlastním autem, tam a zpátky bývají náklady na dopravu za jedno auto cca 4000Kč. Takže pokud jste čtyři, tak každý zaplatí tisíc korun. Je možné zajistit i dopravu autobusem, jízdenka jedním směrem vyjde cca na 1500Kč, takže tam i zpět za 3000Kč. Je možné využit i autostopu, nebo spolujízdu. Za spolujízdu se obvykle platí 500Kč za jednu cestu.
 • Jídlo a pití. Tato položka je hodně variabilní, někteří si vozí klobásy, víno, šampus, atd. Ale běžně se dá na týden nakoupit za 4000Kč za jídlo pro všechny, včetně kapitána. Kdo dává přednost místní stravě a občasnému výletu do restaurace, bude muset fond jídla navýšit :-)
 • Přístavní poplatky. Každého zajíma něco jiného. Jsou tací, kteří nevyhledávají placené přístavy a naopak. Proto nejsou poplatky za kotvení v ceně. V nejdražších marínách se sprchou, záchodem, obchody, atd se pohybuje cena za noc kolem 1000kč bez rozdílu lidí na palubě. Oproti tomu je možné si zaplatit pouze bóji a k přístavu doplout v malém člunku. Průměrná cena za bójku je kolem 500Kč za celou loď.
 • Poplatky za národní a přírodní parky. Je možné navšívit národní park Kornati. I přesto, že znám místo, kde se jde tomuto poplatku vyhnout, tak není vyloučeno, že ho místní výběrčí budou chtít zaplatit. Cena je kolem 250kn tudíž cca 850 Kč za celou lod, na dva dny.
 • Naftu. Loď má spotřebu cca 1,5 litrů nafty na hodinu. Motor se používá v bezvětří, při plavbě v přístavu a za nepřízně počasí. Spotřebovanou naftu tudíž ovlivňuje hodně posádka s počasím. Obvykle neplatím nikdy víc než 30 litrů nafty, někdy i deset, prostě jak to kdy vyjde. Takže počítejte spíše s 25 litry nafty, což představuje 700Kč na celou loď
 • Lůžkoviny. Nejlepší je, když si každý vezme lůžkoviny vlastní, jedno prostěradlo a nějaký spacák. Pak má lůžkoviny zdarma. Pokud se však stane, že někomu chybí prostěradlo, musím mu ho prodat, protože základní hygiena a udržení matrací v čistém stavu je pro mě důležitá, což jistě i sami oceníte.

To je v podstatě vše za co byste mohli na lodi platit. Když vezmu v úvahu idealní dopravu, normální jídlo, jeden den v maríně na osprchování, průměrnou spotřebu nafty a vlastní lůžkoviny, tak to vyjde na cca 7500Kč. Tato částka se samozřejmě může ve výsledku lišit, ale pro Vaši představu je možná. 

Volba termínu 

Volných termínů je zatím dost. Kdo dřív přijde a zaplatí zálohu 50% tak mu termín zablokuji a vytvořím zde tabulku volných termínů. Bývá zvykem začínat v sobotu a končit v sobotu, avšak individualně lze dohodnout i cokoliv jiného. Klidně i 5 dnů atd.

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhodné obrázky

Kontakt

Martin Ptáček

Bieblova 13 Brno

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

tel 604 332 773 

icq: 271820759 

Přihlášení?

Pokud chcete registrujte se

Zapomenuté heslo? Vytvořit účet